Kahuna’nın Enerji Ve Coşku Ritüeli

Çok canlı ve coşkulu olduğumuz zamanlarda her şeyi başarabileceğimizi hissederiz. Bu yaratım sürecinde kullanacağımız önemli bir enerjidir. Ancak bu ruh haline ve bu denli yüksek enerjiye her zaman sahip olamayız.

Oysa negatif duygulara düşmek kolaydır. Negatif yönde yükselen enerji bize yine o doğrultudaki olayları çeker. Sonunda kendimizi bir kısır döngünün içinde buluruz. Bir süre sonra, yaşam içinde adeta sürüklenir bir halde, sürekli yorgun, mutsuz ve ümitsiz bir hale dönüşürüz. Günden güne enerjimizi tüketen döngüden çıkabilmemiz, yeterli enerjiyi elde edebilmemiz gerekir.

Unutmayın;

“Siz farkına varmasanız bile, sınırsız bir güce sahipsiniz ve kafanıza koyduğunuz her şeyi elde edebilirsiniz.”

Kimdir bu Kahuna?

Kişisel gelişim kitapları her ne kadar yeni bir akımı yansıtıyorlarmış gibi görünseler de aslında antik dönemlerde bizlere unutturulan öğretilerin günümüzde bilimsel olarak da desteklenerek açıklanmış halini bize sunarlar. Bu süreçte birçok farklı isim ve yöntemle karşılaşacaksınız. Bunlar, farklı zamanlarda birbirinden habersiz farklı coğrafyalarda kullanılmış ama özünde aynı temele dayanan yöntemler olacak.

Hawai Adaları keşfedilmeden önce, yöre halkının Huna adını verdikleri bir dini inanışları vardır. Huna kelimesi Hawai dilinde ‘gizli, gizemli, sır’ anlamına gelir. Bu inancın dini lideri, sırrı taşıyan, saklayan ve koruyanlar Kahunalardır. Kahuna aynı zamanda şifacı, kahin ve danışman özelliğine de sahip kişilerdi.

Yaşamın Gıdası “MANA”

 Huna inancında da insan, maddesel bedeni –çakralar-, bilinci ve eterik bedeni ile bir bütün halinde incelenir. Bu üç benlik birbiri ile uyum içinde olmalıdır ve bunun için de beslenmesi gerekir. Düşük benlik bunun için “mana”yı kullanır. Bu, evrensel yaşam enerjisi, yaşam gıdası, yaşamın gücü olarak söz edilse de en temelde hava olarak düşünülebilir. Havayı içimize doldurduğumuzda yaşamın bütün özünü de içimize çektiğimizi hissetmeliyiz.

Geçelim Enerji Ve Coşku Ritüeline

1-) Rahat bir yere oturup tüm bedeninizi gevşetin.

2-) Kendinizi hazır hissettiğinizde ayağa kalkıp ayaklarınızı omuz hizasında açın.

3-) Derin nefes ile bütün vücudunuzu mana ile doldurduğunuzu imgeleyin. Birkaç saniye nefesinizi içinizde tuttuktan sonra nefes verin. Her nefeste, yaşam enerjisinin bir kabı doldurur gibi içinize aktığını ve bütün vücudunuzu doldurduğunu imgeleyin. Bu işlemi 3-4 defa tekrar edin.

4-) Bütün vücudunuzu mana ile doldurduğunuzu hissettiğinizde, derin bir nefes daha alın ve bu sefer mananın başınızın üzerinden –taç çakranızdan- dışarı doğru taştığını imgeleyin. Her nefesinizde bu saf enerji vücudunuzdan içeriye aksın, onu doldursun ve taç çakranızdan dışarıya doğru aksın. Enerjiyle dolup taştığınızı, her şey için hazır olduğunuzu hissedinceye kadar devam edin.

5-) Bu imgelemeleri gözleriniz kapalı da yapabilirsiniz, açık da olabilir. Kendinizi hazır hissettiğinizde gözlerinizi açın ve kollarınızı açıp gerinin. İçinizdeki canlılığı ve gücü hissedin.

Artık güne hazırsınız.

Coşkuyla kalın,

Katre Gizem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devletbilgi.com | Personel Alımı, Memur Alımı

Up ↑